Czym jest pozycjonowanie? Czy warto być wyżej w rankingu google? Pozycja Twojej firmy w google?


Jak działają silniki wyszukiwarki?

Wyszukiwarki mają dwie główne funkcje: indeksowanie i budowanie indeksu i udostępnianie użytkownikom wyszukiwania listy rankingowej spośród wybranych przez nich witryn są najtrafniejsze.

Wyobraź sobie sieć WWW jako sieć przystanków w wielkim miejskim metrze system.
Każdy przystanek to unikalny dokument (zwykle strona internetowa, ale czasami plik PDF, JPG lub inny).
plik). Wyszukiwarki potrzebują sposobu, aby „przeszukać” całe miasto i znaleźć wszystkie przystanki wzdłuż sposób, aby korzystali z najlepszej dostępnej ścieżki – linków.

Struktura linków w sieci służy do łączenia wszystkich stron razem.

Linki umożliwiają automatycznym robotom wyszukiwarek, zwanym „pełzaczami” lub „pająkami”, dotarcie do wiele miliardów połączonych ze sobą dokumentów w sieci.

Gdy wyszukiwarki znajdą te strony, odszyfrują z nich kod i przechowają wybrane fragmenty w ogromnych bazach danych, które można później przywołać, gdy będą potrzebne do wyszukiwania. Do wykonać monumentalne zadanie przechowywania miliardów stron, do których można uzyskać dostęp w w ułamku sekundy firmy zajmujące się wyszukiwarkami zbudowały centra danych na całym świecie świat.

Te monstrualne magazyny mieszczą tysiące maszyn przetwarzających duże ilości informacje bardzo szybko. Gdy dana osoba przeprowadza wyszukiwanie w jednej z głównych wyszukiwarek, żądać natychmiastowych wyników; nawet jedno-dwusekundowe opóźnienie może wywołać niezadowolenie, więc silniki ciężko pracują, aby jak najszybciej udzielać odpowiedzi.


Udzielanie odpowiedzi

Wyszukiwarki to automatyczne sekretarki.

Gdy dana osoba przeprowadza wyszukiwanie w internecie, wyszukiwanie silnik przeszukuje swój korpus miliardów dokumentów i robi dwie rzeczy:

 • po pierwsze, tylko zwraca te wyniki, które są istotne lub przydatne dla zapytania osoby wyszukującej;
 • po drugie, klasyfikuje te wyniki według popularności serwisów obsługujących informacje. Jest to zarówno trafność, jak i popularność, na którą ma wpłynąć proces SEO.

Jak wyszukiwarki określają trafność i popularność?

Dla wyszukiwarki trafność oznacza więcej niż znalezienie strony z właściwymi słowami. w
we wczesnych latach sieci wyszukiwarki nie poszły znacznie dalej niż ten uproszczony krok, i
wyniki wyszukiwania miały ograniczoną wartość.

Przez lata inteligentni inżynierowie opracowali lepsze sposoby aby dopasować wyniki do zapytań wyszukiwarek. Obecnie na trafność wpływają setki czynników, a omówimy najważniejsze z nich w tym poradniku. Wyszukiwarki zazwyczaj zakładają, że im popularniejsza witryna, strona lub dokument, tym więcej informacje, które zawiera, muszą być cenne. To założenie okazało się dość skuteczne w warunkach zadowolenia użytkownika z wyników wyszukiwania.

Popularność i trafność nie są określane ręcznie. Zamiast tego silniki zatrudniają równania matematyczne (algorytmy) do sortowania pszenicy od plew (trafność), a następnie do uszereguj pszenicę według jakości (popularności).

Algorytmy te często składają się z setek zmiennych. W polu marketingu w wyszukiwarkach odwołujemy się, dla nich jako „czynniki rankingowe.


Jak osiągnąć sukces?

Skomplikowane algorytmy wyszukiwarek mogą wydawać się nieprzeniknione. Rzeczywiście, silniki same w sobie dają niewielki wgląd w to, jak osiągnąć lepsze wyniki lub pozyskać większy ruch.

 • Twórz strony głównie dla użytkowników, a nie dla wyszukiwarek
 • Stwórz witrynę z przejrzystą hierarchią i linkami tekstowymi
 • Każda strona powinna być osiągalna z co najmniej jednego statycznego linku tekstowego

Utwórz użyteczną, bogatą w informacje witrynę i pisz strony, które:

 • Jasno i dokładnie opisują swoje treści
 • Upewnij się, że Twoje elementy i atrybuty ALT są opisowe i dokładne

Jednym z najważniejszych elementów budowania strategii marketingowej wokół SEO to empatia dla odbiorców. Gdy zrozumiesz, czego szuka Twój rynek docelowy, możesz skuteczniej docierać do tych użytkowników i zatrzymać ich.

Jak ludzie korzystają z wyszukiwarek ewoluowało przez lata, ale podstawowe zasady prowadzenia wyszukiwania pozostaje w dużej mierze niezmienione. Większość procesów wyszukiwania wygląda tak:

 • Potrzeba odpowiedzi, informacji lub rozwiązania danego problemu
 • Sformułuj tę potrzebę w ciągu słów i wyrażenia, znane również jako „zapytanie”
 • Wpisz zapytanie do wyszukiwarki
 • Przejrzyj wyniki
 • Kliknij wynik
 • Wyszukaj rozwiązanie lub łącze do jego rozwiązania
 • Jeśli nie jesteś zadowolony, wróć do wyników wyszukiwania i wyszukaj inny link lub…
 • Przeprowadź nowe wyszukiwanie z doprecyzowaniem

Ważnym aspektem SEO jest ułatwienie Twojej stronie internetowej zarówno użytkownikom, jak i robotom wyszukiwarek, aby zrozumieć. Chociaż wyszukiwarki stają się coraz bardziej wyrafinowane, nadal nie mogę zobaczyć i zrozumieć strony internetowej w ten sam sposób a człowiek może. SEO pomaga wyszukiwarkom określić, czym jest każda strona o i jak może być przydatny dla użytkowników.

Powszechny argument przeciwko SEO

Żaden sprytny inżynier nigdy nie zbudowałby wyszukiwarki, która wymagałaby od stron internetowych określonych reguły lub zasady w celu sklasyfikowania lub indeksowania. Każdy, kto ma pół mózgu, chciałby system, który może przeszukiwać dowolną architekturę, analizować dowolną ilość skomplikowanych lub niedoskonałych kodu i nadal znaleźć sposób na zwrócenie najtrafniejszych wyników, a nie tych, które zostały „zoptymalizowany” przez nielicencjonowanych ekspertów marketingu w wyszukiwarkach.

Ale zaczekaj…

Wyobraź sobie, że umieściłeś w Internecie zdjęcie swojego psa rodzinnego. Człowiek może opisać to jako „czarny, pies średniej wielkości, wygląda jak laboratorium, bawi się w aportowanie w parku”. Z drugiej strony najlepsza wyszukiwarka na świecie miałaby trudności ze zrozumieniem zdjęcia w pobliżu tego poziomu wyrafinowania. Jak sprawić, by wyszukiwarka zrozumiała zdjęcie? Na szczęście, SEO pozwala webmasterom dostarczać wskazówek, które wyszukiwarki mogą wykorzystać do zrozumienia treści. W rzeczywistości dodanie odpowiedniej struktury do treści jest niezbędne dla SEO.

Zrozumienie zarówno możliwości, jak i ograniczeń wyszukiwarek pozwala odpowiednio budować, formatować i dodawać adnotacje do treści internetowych w sposób zrozumiały dla wyszukiwarek. Bez SEO, strona internetowa może być niewidoczna dla wyszukiwarek.


Na stronie wyników wyszukiwania jest średnio dziesięć pozycji. Strony, które zajmują te pozycje, to:

 • Uporządkowane według rangi. Im wyżej Twoja strona znajduje się na stronie wyników wyszukiwania, tym lepsza klikalność.
 • Szybkość i zdolność do przyciągania wyszukiwarek. Wyniki na pozycjach 1, 2 i 3 generują znacznie większy ruch niż wyniki w dół strony i znacznie więcej niż wyniki na głębszych stronach.
 • Fakt, że tak dużo uwaga skupia się na tak małej liczbie ofert, co oznacza, że zawsze będzie zachęta finansowa do wyszukiwania rankingi silników.
 • Bez względu na to, jak wyszukiwanie może się zmienić w przyszłości, strony internetowe i firmy będą konkurują ze sobą o tę uwagę, ruch użytkowników i widoczność marki, jaką zapewnia.

Wyszukiwarki mają ograniczone możliwości indeksowania sieci i interpretowania treści. Strona internetowa nie zawsze wygląda tak samo dla Ciebie i mnie, jak to wygląda w wyszukiwarce.


Zawartość indeksowana

Aby uzyskać lepsze wyniki w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach, najważniejsza treść powinna być w formacie HTML format tekstowy. Obrazy, pliki Flash, aplety Java i inne treści nietekstowe są często ignorowane lub zdewaluowane przez roboty wyszukiwarek, pomimo postępu w technologii indeksowania. Najłatwiejszym sposób na zapewnienie, że słowa i wyrażenia, które wyświetlasz odwiedzającym, są widoczne dla wyszukiwania silników jest umieszczenie ich w tekście HTML na stronie. Jednak bardziej zaawansowane metody są dostępne dla tych, którzy wymagają większego formatowania lub stylów wyświetlania wizualnego:

 • Podaj tekst alternatywny dla obrazów. Przydzielać obrazy w formacie gif, jpg lub png „alt atrybuty” w HTML, aby umożliwić wyszukiwanie silniki tekstowy opis wizualny zawartości
 • Uzupełnij pola wyszukiwania o linki nawigacyjne i indeksowane
 • Uzupełnij wtyczki Flash lub Java z tekstem na stronie
 • Podaj transkrypcję wideo i treści audio, jeśli słowa i frazy używane mają być indeksowane przez silniki

Przeszukiwalne struktury linków

Tak jak wyszukiwarki muszą widzieć treść, aby wyświetlać strony w ich ogromne indeksy oparte na słowach kluczowych, muszą również widzieć linki w celu odnalezienia treści w pierwszej kolejności. Link do indeksowania struktury — taki, który pozwala robotom przeszukiwać ścieżki strony internetowej — ma kluczowe znaczenie dla znalezienia wszystkich stron w witrynie. Setki tysięcy witryn popełnia krytyczny błąd ustrukturyzowania nawigacji w sposób, w jaki wyszukiwarki nie mają dostępu, utrudniając im dostęp do stron wymienionych w wyszukiwaniu indeksu silników.


Użycie słów kluczowych i kierowanie

Słowa kluczowe są podstawą procesu wyszukiwania. Są to elementy składowe języka i wyszukiwania. W rzeczywistości cała nauka o wyszukiwaniu informacji (w tym wyszukiwarkach internetowych) wyszukiwarek takich jak Google) opiera się na słowach kluczowych. Gdy silniki czołgają się i indeksują zawartość stron w sieci, śledzą tych stron w indeksach opartych na słowach kluczowych zamiast przechowywania 25 miliardów stron internetowych w jednej bazie danych. Miliony i miliony mniejszych bazy danych, z których każda koncentruje się na określonym słowie kluczowym lub frazę, pozwalającą silnikom na odzyskanie potrzebnych danych w zaledwie ułamek sekundy.

Słowa kluczowe dominują w sposobie komunikowania naszych zamiarów wyszukiwania i współdziałania z silnikami. Kiedy wpisujemy słowa do wyszukania, silnik dopasowuje strony do pobrania na podstawie wprowadzonych słów. Kolejność słów („żonglujące pandy” vs. „żonglujące pandy”), pisownia, interpunkcja i wielkie litery zapewniają dodatkowe informacje, których używają wyszukiwarki, aby pomóc w wyszukiwaniu właściwych stron i uszeregowania ich.


Nadużycie słów kluczowych

Od zarania wyszukiwania online ludzie nadużywali słów kluczowych aby manipulować silnikami. Wiąże się to z „nadzieniem” słowa kluczowe na tekst, adresy URL, metatagi i linki. Niestety to taktyka prawie zawsze wyrządza Twojej witrynie więcej szkody niż pożytku.

Na początku wyszukiwarki polegały na użyciu słów kluczowych jako głównym sygnale trafności, niezależnie od tego, jak były słowa kluczowe faktycznie używane. Dzisiaj, chociaż wyszukiwarki nadal nie potrafią czytać i rozumieć tekst tak samo jak człowiek, korzystanie z uczenia maszynowego pozwoliła im zbliżyć się do tego ideału.

Najlepszą praktyką jest naturalne używanie słów kluczowych i strategicznie (więcej na ten temat poniżej). Jeśli Twoja strona jest kierowana na słowo kluczowe frazę „Wieża Eiffla”, możesz oczywiście dołączyć treść o samej wieży Eiffla, historii wieży, a nawet polecane hotele w Paryżu. Z drugiej strony, jeśli po prostu posyp słowa „Wieża Eiffla” na stronie z nieistotnymi treści, takie jak strona o hodowli psów, a następnie Twoje starania, aby ranga dla „Wieży Eiffla” będzie długą, drogą pod górę

Używanie słów kluczowych nie polega na wysokiej pozycji w rankingu dla wszystkich słów kluczowych, ale na wysokiej pozycja w rankingu dla słów kluczowych, których ludzie szukają kiedy chcą tego, co zapewnia Twoja witryna.


Optymalizacja na stronie

Użycie słów kluczowych i kierowanie są nadal częścią wyszukiwarek – algorytmy rankingowe i możemy zastosować kilka skutecznych technik za użycie słów kluczowych, aby pomóc w tworzeniu stron, które są dobrze zoptymalizowane.

Użyj wyrażenia kluczowego:

 • W tytule co najmniej raz. Staraj się, aby fraza słowa kluczowego była jak jak najbliżej początku tagu tytułu
 • Raz w widocznym miejscu u góry strony
 • Co najmniej dwa lub trzy razy, w tym zmiany, w body na stronie. Może jeszcze kilka razy, jeśli jest dużo treść tekstu
 • Możesz znaleźć dodatkową wartość w używaniu słowa kluczowego lub wariacji
 • Przynajmniej raz w atrybucie alt obrazu na stronie. Ten pomaga nie tylko w wyszukiwaniu w sieci, ale także w wyszukiwaniu obrazów, które może czasami przynieść cenny ruch
 • Raz w adresie URL
 • Przynajmniej raz w tagu meta description. Zauważ, że meta tag opisu nie jest wykorzystywany przez silniki do rankingów, ale raczej pomaga przyciągać kliknięcia przez osoby wyszukujące czytające wyniki stronę, ponieważ metaopis staje się fragmentem użytego tekstu przez wyszukiwarki

Zbuduj swoją obecność w mediach społecznościowych Kolejnym elementem reputacji, który staje się coraz ważniejszy, są media społecznościowe. Google zwraca teraz uwagę na to, ilu masz fanów i obserwujących, a ilu ludzie „lubią”, udostępniają i omawiają zawartość Twojej witryny w mediach społecznościowych platformy takie jak Facebook, Twitter i Google+. Większe i bardziej aktywne media społecznościowe Twoja obecność, tym lepiej.

Jak pozyskać klientów od Google?

Podsumujmy, co musi się wydarzyć, aby pozyskać nowych płacących klientów od Google.

 1. Twój potencjalny klient musi wyszukać w Google coś związanego z Twoimi usługami. To jest
  gdzie pojawia się badanie słów kluczowych
 2. Musisz pojawić się w Google. Aby się pojawić, musisz wykazać swoją trafność edytując swoją stronę Google+ Lokalnie i witrynę. A ty też musisz ustal swoją reputację, weryfikując własność strony w Google+ Lokalnie, budując cytowania, uzyskiwanie recenzji i budowanie linków
 3. Następnie potencjalny klient musi być zmotywowany do skontaktowania się z Tobą. To duży punkt dźwigni, a wiele witryn małych firm nie przekształca odwiedzających witrynę w potencjalnych klientów

Wskazówki, jak zwiększyć współczynniki konwersji

 • Wskazówka 1: Kopia zorientowana na klienta Po pierwsze, upewnij się, że treść Twojej witryny przemawia bezpośrednio do potencjalnego klienta i skupia się na rozwiązywać problemy potencjalnego klienta, a nie tylko mówić o tym, jak wspaniała jest Twoja firma i twoje usługi są. Rzuć światło reflektorów na swojego potencjalnego klienta, a nie na siebie. Pamiętać, Twój potencjalny klient zawsze myśli: „Co z tego dla mnie?”
 • Wskazówka 2: Podaj dowód. Zalecam wyświetlanie dowodów wyników, które dostarczasz swoim klientom, pacjentom lub klientów. Mówię o referencjach – w formacie tekstowym, audio, fotograficznym i/lub wideo. ty może również zawierać aprobaty od kolegów z branży, jeśli referencje nie są mile widziane w swoją branżę (lub jeśli dopiero zaczynasz i nie masz żadnych referencji).
 • Wskazówka 3: Wskaźniki wiarygodności stron trzecich Dodatkowo polecam uwzględnienie zewnętrznych wskaźników wiarygodności Twojej firmy Na twojej stronie. Na przykład, jeśli jesteś członkiem Better Business Bureau, dołącz: ich logo na Twojej stronie. Jeśli wygrałeś nagrody, zaprezentuj je. Jeśli zostałeś wyróżniony w lokalnych mediach, pokaż to w widocznym miejscu w swojej witrynie.
 • Wskazówka 4: Złóż nieodpartą ofertę. Następnie daj ludziom dobry powód, aby robić interesy z tobą, a nie z twoją konkurencją. Może oferujesz silną gwarancję. Być może zapewniasz specjalną zniżkę na pierwszy raz klienci. Cokolwiek to jest, postaraj się, aby Twoja oferta była tak nieodparta, że potencjalni klienci byłoby głupotą robić interesy z konkurencją. Również polecam dołączyć Twoja oferta specjalna na Twojej stronie Google+ Lokalnie. Po prostu kliknij „Dodaj ofertę” w panelu administratora Google+ Lokalnie, aby rozpocząć.
 • Wskazówka 5: Wezwanie do działania. Upewnij się, że potencjalni klienci będą mieli naprawdę łatwy kontakt z Tobą. Na swojej stronie umieść jasne dane kontaktowe, najlepiej w prawym górnym rogu, aby odwiedzający witrynę mogli je znaleźć bez muszą przewijać w oknie przeglądarki. A w swoim profilu Google+ Lokalnie umieść bezpośrednie wezwanie do działania w opisie swojego profilu.


Błędne przekonanie o SEO

Zaledwie minutę temu wyjaśniłem, jak cenne jest SEO, ponieważ może zapewnić Ci darmowych klientów. I to prawda. Kiedy jesteś w rankingu w organicznych wynikach Google, kliknięcia są darmowe.

Jednak ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że SEO nie jest całkowicie darmowe. W rzeczywistości zajmuje to inwestowanie czasu lub pieniędzy w osiągnięcie i utrzymanie tych rankingów. Albo ty musisz to zrobić, albo będziesz musiał zatrudnić kogoś, kto zrobi to za Ciebie.

Zbyt wielu właścicieli firm uważa, że SEO to tylko proces konfiguracji – że można to „ustawić” i zapomnij o tym”, jak mawiał Ron Popeil w późnej nocy w telewizji. Ale zwykle nie jest to prawdą.

Możliwe, że masz tak słabą konkurencję, że wprowadzając kilka podstawowych zmian w swoim strona internetowa, przewyższysz konkurencję. Jeśli jednak chcesz odnieść sukces z SEO w dłuższej perspektywie, powinieneś przestać myśleć o SEO jako o wydarzeniu – i zacząć myślenie o tym jako o ciągłym procesie.

W ciągu ostatnich kilku lat Google dokonał kilku istotnych zmian. Lata temu, Google prowadziła Miejsca Google i zaczęła bardziej eksponować wyniki lokalne. Następnie, Google wprowadził Google+ i zaczął integrować dane z mediów społecznościowych w wyszukiwarce wyniki. A potem Google zmienił Miejsca Google na Google+ Lokalnie… A kiedy ty rozważysz wszystkie te zmiany, może się to wydawać przytłaczające.


SEO gwarantuje nowych klientów

Jestem jeszcze jeden mit, który chcę oglądać: mit, że jeśli jesteś w rankingu w Google, automatycznie zdobędziesz nowych klientów. To może być prawda, ale sprawdź. Teraz SEO jest jednym z najprostszych sposobów pozyskiwanie klientów. Jednak nie jest to automatyczne… i istnieje wiele sposobów, aby proces może się załamać, jeśli nie będziesz ostrożny.

 • Twój potencjalny klient musi poszukać czegoś odpowiedniego dla oferowanych przez Ciebie usług.
 • Musisz pojawić się w Google.
 • Twój potencjalny klient musi kliknąć i sprawdzić Twoją witrynę (lub Google+ Local).
 • Musi polubić to, co widzi i skontaktować się z Tobą.
 • Wreszcie musisz zamknąć sprzedaż.

Oczywiście uzyskanie pozycji w rankingu w Google jest krytycznym krokiem. Ale musisz mieć wszystkie punkty w tej kolejności pracują dla ciebie, bo inaczej się zepsuje.

Na przykład, jeśli zajmujesz pozycję w Google dla jakiegoś wyrażenia, którego nikt nigdy nie szuka, to oczywiście nie dostaniesz żadnych odwiedzających witrynę. A jeśli dla niektórych zajmujesz pozycję w Google wyrażenie, które jest nieistotne dla Twojej firmy, wtedy ludzie mogą wejść na Twoją stronę, ale nie skontaktuje się z Tobą. A nawet jeśli przyciągniesz odwiedzających witrynę i leady, możesz stracić klientów z powodu kiepskiego procesu sprzedaży offline.