Nowy rok, nowe nadzieje, marzenia i plany na „przyszłość.

Z tym wszystkim, Nam wszystkim kojarzy się Nowy Rok. Nowe postanowienia i nowa wizja, naszego przyszłego życia. Słowo „Nowe”, jest w tym przypadku jakże trafne i kluczowe.

Nowy ład w tym roku zaczął się bardzo hucznie od wielkiego bum w Sylwestrową noc w Zakopanem. Imprezą, którą na którą zapraszało nas TVP. „Sylwester Marzeń”, spełnienia marzeń od naszego rządu.

To nic, że inflacja szaleje. To nic, że chleb zaraz będzie kosztował 25zł. Najważniejsza jest zabawa z TVP i Jasonem Derulo, którego słowa piosenki zachwyciły całą Polskę. Zachwyciły? Samo tłumaczenie, może nie do końca dosłowne ale chyba pasujące naszym władzom. Bo jak można określić w czasach kryzysu ( którego przecież nie ma ). Wszystkich obostrzeń, noszenia maseczek, niszczenia ludzi, firm. Śpiewanie o damskich i męskich częściach ciała. A więc bawmy się i spełniajmy marzenia z TVP.

Ale to jest przecież bardzo ważne. W momencie gdy władza mówi nam o rekordach zakażeń, ściągając tym samym kilkadziesiąt tysięcy ludzi na imprezę aby skakali, śpiewali, bez dystansu, bez maseczek to jest wszystko w porządku. Najpewniej wszystkich zaszczepili przez wejściem ( bo jak wiemy bardzo dobrze, szczepionki od nie dawna wg. władzy zapobiegają Covidowi i nie pozwalają zarażać innych ).

Ale jeśli już 200 przedsiębiorców, chcących obrobić swoje firmy, miejsca pracy o tak naprawdę życie. Wychodząc zaprotestować w bardzo pokojowej atmosferze, to już trzeba ich „gazem” i pozamykać. Przecież, jest tylko jedna prawda… aby nie pozarażali innych. Bo przecież naszemu rządowi chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli?

Nadszedł ten oczekiwany 8 Stycznia. Nowy Ład, nowy porządek życia. Reklamowany, oklaskiwany. Normalnie utopia i szczęśliwe życie w dobrobycie dla każdego człowieka.

Kilka nagłówków dla „oklaskiwaczy”.

  • Policjanci, wojskowi i służby dostaną po kieszeni. Polski ład dotyka nie tylko nauczycieli ale i służby mundurowe dostaną po kieszeni. ( Czytaj więcej – Link )
  • Dziurawy Polski Ład. Stracą emeryci, niepełnosprawni i najbiedniejsi ( Czytaj więcej – Link )
  • Polski Ład. Małe firmy zaczną padać. Część z nich zasili szarą strefę, inne znikną bezpowrotnie. ( Czytaj więcej – Link )

Ale to nie koniec, to tylko czubek góry „ładowej”. Do tego dołóżmy oczywiście podwyżki cen prądu i gazu i mamy gotowy przepis na droższe usługi, jedzenie, wodę, koszy budowy domów, remontów, kredytów, życia. Gotowy przepis na „Spełnienie marzeń”.


A podwyżki gazu, to nie będzie kilka procent z uwagi na inflację. Podwyżki sięgają 1000%. W wyliczeniach pojawiają się szacunkowe kwoty dla lokali mieszkaniowych. W przypadku pierwszego z nich miesięczne koszty ogrzewania gazem skoczą z 101,68 zł do 640,05 zł. W drugim przypadku z 194,04 zł na aż 1241,35 zł.

Czeka nas taki kryzys zgotowany nam przez rządzących, że nachodzi pytanie „Jak żyć?”. Najsmutniejsze jest w tym wszystkim to, że są ludzie, którzy oklaskiwali od zawsze „Nowy Ład”, bo na nowym ładzie zyskali przykładowo 100 zł. Ale nie wpadli na to, że najprawdopodobniej koszty ich życia podniosą się o 500+zł. Więc de facto będą na sporym minusie pod koniec miesiąca. Ale radujmy się, bo rząd „dał” nam prezent w postaci 100 zł, które były i tak nasze.

Tak to jest w naszym kraju, 30 osób rządzi 30 milionami obywateli, spełniając ich marzenia…. Fakt, w Sejmie może i jest kilkaset wybranych przedstawicieli ludu, walczących w krwi i pocie o lepsze życie dla swoich wyborców i o lepszą Polskę. Niestety tymi setkami wybranych rządzi tych 30 kilku, siedzących w cieniu.

Ale Oni robią to dla Nas, nie dla pieniędzy czy władzy? Pytanie gdzie te pieniądze płyną i na co są wydawane można zapytać?

Przykład jeden z wielu. W 2021 wydatki przez Kancelarię Premiera były planowane na poziomie 380mil zł. W trakcie roku, w nowelizacji budżetu okazało się jednak, że nie wystarczy. Że ciężko jest żyć za takie pieniądze i będą potrzebować około 600mil zł. Jednak rzecznik rządu na konferencji prasowe z Września, nie był w stanie powiedzieć dlaczego i na co potrzeba aż takiej kwoty. Dalej będzie lepiej, od Stycznia nowy ład, więc aby żyło się dostatniej to w 2022 wydatki Kancelarii Premiera są planowane na 843mil zł. Czyli to około 2,3mil zł dziennie na funkcjonowanie. Ale na co wydamy, to już „tajemnica poliszynela…”.

W tym samym czasie ponad 2mil Polaków, żyjących w ubóstwie nie wie czy przetrwa do jutra…

2,300 mil zł dziennie? Wyobrażacie to sobie? Pieniądze, które są tak naprawdę wszystkich obywateli. Nauczyciela, emeryta, spawacza, sprzątaczki. Rząd nie posiada własnych pieniędzy

Ta sama Kancelaria Premiera, która twierdzi, że na „Nowym Ładzie” skorzysta 8mil emerytów.

Faktem jest tylko, że wg. danych GUSu ( głównego urzędu statystycznego ) jest 7mil. Nie mniej jednak według kancelarii premiera zyska więcej emerytów niż ich jest…logiczne, prawda?

Mogliśmy zaprotestować? Prawda? Ale ludzie wychodzą na ulicę, jak trzeba bronić „wolnych mediów”. Rząd na to pozwoli, sam to sprytnie zaplanował przecież. Zasłona dymna. Puśćmy Polaków na protest, nich się zajmą czymś a sami pod osłoną nocy przegłosujemy podwyżki cen prądu i gazu. Aby wszystkim żyło się lepiej i nikt o nic nie pytał. Ale gdy już budżet i podwyżki zostały przegłosowane, sam rząd zawetował ustawę „Lex TVN”.

Polacy nie dajmy się okradać z własnych pieniędzy i godnego życia. Tego Nam wszystkim życzę w tym Nowym Roku.